Spoločenstvo Bétel Hlohovec

Články

Boh nezabudne!

Ahoj Slovensko!
Moje meno je Ľubo (24) a s manželkou Veronikou (23) sme sa koncom augusta 2017, dva mesiace po našej svadbe, rozhodli začať svoj život v Sydney, Austrálii. V tejto story by sme ti chceli opísať to, ako Boh k nám každý deň hovorí a počúva nás a to aj napriek tomu, že my sme o to až tak nestáli.

Od roku 2010 som bol lídrom spoločenstva Bétel. Na tomto poste som bol aj počas celej mojej vysokej školy a prežil najdobrodružnejší čas, aký som si len mohol predstaviť. Boh ma každý deň viedol v akomkoľvek rozhodnutí, od tých najmenších detailov až po veľké velikánske veci. Dovolil som mu, aby úplne viedol môj život, bol nad všetkým a všetko sa riadilo podľa neho. Vysoká škola pre mňa bola miestom evanjelizácie a učenie na skúšky bolo podriadené mojej službe, ale vždy mi Duch pomáhal pri učení a dokonca som každý rok dostával štipendium. Vysokoškolská letná brigáda nebola možná, pretože sme organizovali letné tábory, samozrejme dobrovoľne ale s veľkým srdcom. Zapájal som celú rodinu a všetkých a Boh konal neuveriteľné veci. S odstupom času musím povedať s miliónovou istotou, že Boh mal moje vlasy na hlave spočítané. Na druhej strane, ja som chcel aby to tak bolo a aj keď som nikdy nemal pevnú pôdu pod nohami, rád som lietal v oblakoch a žil v tejto odovzdanosti.

HC.Chvály už 6 rokov

HC.Chvály sa stali od neoddeliteľnou súčasťou našej služby. Už 6 rokov je našou túžbou prostredníctvom 2 hodinového programu priblížiť luďom evanjelium, modliť sa za rodiny a žehnať všetkým oblastiam. Koľkokrát ste boli na HC.Chválach vy? Je tu niekto, kto nevynechal ani jeden takýto večer? Ktoré HC.Chvály boli pre Vás prvým stretnutím s Bohom?

Pozvi do udalosti Bétel Konferencie aj ďalších ľudí a priateľov, ktorí už boli na nejakých HC.Chválach, aby sme sa spolu mohli znovu stretnúť. Tešíme sa na Vás!

40 dní do Bétel Konferencie.

Evanjelizácia Zš sv. Jozefa

V piatok 28.4.2017 sme v sále františkánskeho kláštora organizovali evanjelizáciu pre žiakov 8. a 9. ročníka Zš sv. Jozefa v Hlohovci, ktorej hlavnou témou bolo: "Som kresťan, a...". O pol ôsmej sme sa stretli v kláštore a pustili sme sa do chystania. Rozdelili sme si úlohy, rozložili stoličky v sále, chalani spúšťali techniku, dievčatá zatiaľ pripravovali obchod.

Program uviedol Jozef Púček. Povedal o tom, kto sme a čo sme si pre nich pripravili. Potom dievčatá Vanessa Kyjaková a Barbora Sabová povedali svedectvá na našu tému, aké to majú doma a v škole, akými prekážkami si museli prejsť a ako sa ich cesta ku kresťanstvu formovala. Ďalšou časťou programu boli dve scénky v podaní našich chalanov, ktorých podstatou bolo, že sa nemáme za kresťanstvo hanbiť. Pokračovali sme svedectvom od Maroša Bilíka, ktorý nám povedal o tom, ako Boh konal a stále koná v jeho živote a ako ho Boh formoval. Samozrejme nechýbali aj rôzne aktivity a zábavné hry.

Ku koncu sme mohli odovzdať naše srdcia nášmu Oteckovi počas chvál, ktorými nás sprevádzal Jožko na gitare. Po chválach nasledovali už len pozvania na rôzne akcie od Aleša Rusa a tiež video ukážky, či už z tábora alebo z chvál, od Janka Libanta. Počas celej evanjelizácie sme mali otvorený aj náš obchod, z ktorého sa na nás milo usmievala Katka Baranovičová. Na záver sme vytvorili skupinky a rozprávali sme sa so žiakmi o tom, ako oni vnímajú vieru a o ich pocitoch z našej evanjelizácie.

Myslím, že môžem povedať za nás všetkých, že to bol pre nás veľmi príjemný a požehnaný čas a veríme, že to dalo niečo aj žiakom cirkevnej školy.
Barbora Sabová

2% pre spoločenstvo Bétel

Aj nám môžete darovať svoje 2% a tak podporiť našu službu. Na to, aby sme čoraz efektívnejšie mohli ponúkať živé evanjelium, potrebujeme aj vaše financie a toto je skvelá možnosť, ako priamo prispieť na šírenie tejto radostnej zvesti.

Aký je postup?

1. Stiahnite si a vyplňte tento formulár. (PDF) 

Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania sú:

IČO: 00641162
Právna forma: Občianske združenie
Obchodný názov: Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže
Sídlo: Brezová 18/5, 052 01 Spišská Nová Ves

2. Vyplnený formulár oskenujte a pošlite nám e-mailom na spolocenstvo@betel.sk.

3. Odovzdajte vyplnený formulár na daňovom úrade.

Keďže ako spoločenstvo patríme pod celoslovenské Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (www.zksm.sk), tak vaše 2% je potrebné poslať tomuto občianskemu združeniu. Na základe oskenovaných formulárov potom združenie prerozdeľuje získané financie medzi jednotlivé spoločenstvá.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať

Nová evanjelizácia - Červeník

V našom spoločenstve bol dlho sen chodiť do rôznych miest a evanjelizovať mladých ľudí. A tento sen nám Boh postupne začal plniť. Po úspešnej evanjelizácii v Leopoldove sme boli pozvaní svedčiť birmovancom do pastoračného centra v Červeníku. Ako 7 členný tím sme sa vybrali aj tam.

Len čo sme prišli, s obrovskou radosťou nás vítal tím animátorov. Predstavili sa nám a pomoholi nám nachystať všetky potrebné veci. Po nachystaní postupne začali prichádzať birmovanci. Boli sme nadšení, že 30 mladých ľudí prišlo spoznať Ježiša. Program začal zoznámením sa s birmovancami a predstavením nášho spoločenstva. Na úvod sme si pozreli aj krátke video z Bétel tábora, o ktoré sa postaral Ján Libant. Hlavnú tému, ktorej názov bol "Kristova škola" prezentoval Denis Miklovič. Povzbudil nás, aby sme sa nebáli výjsť zo svojej komfortnej zóny a rozhodnúť sa dať život Ježišovi.

Po téme nasledovalo svedectvo Oľgy Kaučíkovej, ktorá sa s nami podelila o to, ako po obrátení Boh zmenil jej život. Do modlitby chvál nás uviedol Jozef Púček a Andrej Drgoň. Medzi chválami rozprávala Adela Ráciková svedectvo o tom, aké je dôležité rozhodnúť sa v každej chvíli veriť Bohu. Chvály pokračovali a mnoho birmovancov prijalo výzvu povedať Bohu svoje áno. Bolo skvelé vidieť ako títo mladí ľudia dvíhaju svoje ruky vo chvále.

Na záver náš evanjelizačný tím spolu s tímom animátorov žehnal do životov birmovancov. Po chválach sme sa rozprávali a zdieľali o tom, ako sme prežili tento čas. Za celý evanjelizačný tím si dovolím tvrdiť, že to bol veľmi požehnaný čas a sme radi, že sme mohli priniesť evanjelium aj na toto miesto.

Adela Ráciková.


Ak máte záujem o evanjelizáciu vo vašej farnosti, napíšte nám na spolocenstvo@betel.sk alebo zavolajte na 0944 348 459 (Denis Miklovič).

Si pripravený na “narodky”?

Už pomaly od septembra si mohol v nákupných centrách vidieť predávať čokoládových Mikulášov, vianočné ozdoby a stromčeky, či tie skvelé zľavy na všetok tovar. Presne tak! Znovu prišli sviatky pokoja, sviatky oddychu a romatických piesní. Všetci sa tešíme na ten vytúžený piatok, kedy budeme posledný deň v škole a (verím, že väčšine z nás) začne medzisviatková dovolenka. Už aby si mal po všetkých tých starostiach, že? Už aby si mal všetky darčeky, už aby tu bol ten víkend, už aby som mohol dlhšie spať, už aby…

2% pre naše spoločenstvo.

Aj nám môžete darovať svoje 2% a tak podporiť našu službu. Na to, aby sme čoraz efektívnejšie mohli ponúkať živé evanjelium, potrebujeme aj vaše financie a toto je skvelá možnosť, ako priamo prispieť na šírenie tejto radostnej zvesti.

Aký je postup?

1. Stiahnite si a vyplňte tento formulár. (PDF) 

Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania sú:

IČO: 00641162
Právna forma: Občianske združenie
Obchodný názov: Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže
Sídlo: Brezová 18/5, 052 01 Spišská Nová Ves

2. Vyplnený formulár oskenujte a pošlite nám e-mailom na spolocenstvo@betel.sk.

3. Odovzdajte vyplnený formulár na daňovom úrade.

Keďže ako spoločenstvo patríme pod celoslovenské Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (www.zksm.sk), tak vaše 2% je potrebné poslať tomuto občianskemu združeniu. Na základe oskenovaných formulárov potom združenie prerozdeľuje získané financie medzi jednotlivé spoločenstvá.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať

Bétel tábor 2016

Aj tento rok pre vás už po štvrtýkrát organizujeme letný tábor s názvom Bétel tábor generácie Gedeon a Ester.

Tento rok sa tábor opäť bude konať v rekreačnom stredisku Kubrica pri Trenčíne, a to v termíne od 15. do 21. augusta 2016. Všetky informácie nájdete na stránke táboru - tábor.bétel.sk.

Čo o HC.Chválach hovoria ľudia

V sobotu 28. marca sa na šiestych HC.Chválach zišlo mnoho ľudí s túžbou opäť viac sa priblížiť k nášmu nebeskému Otcovi. A ako to títo ľudia preživali?

Spievala som hlasnejšie, ako kedykoľvek predtým a cítila som sa byť sama sebou.

Tieto chvály boli pre mňa iné. Keď sa za mňa ľudia modlili, mala som dobrý pocit.

Na tieto HC.Chvály medzi nás konečne zavítala aj moja mama. Mala som neuveriteľnú radosť z toho, ako Boh koná v našich životoch.

Slúžila som ako modlitebníčka a každá modlitba za ktoréhokoľvek človeka ma napĺňala. To, ako sa ľudia radovali, tancovali a skákali pred Bohom bolo neskutočné.

Tieto chvály boli pre mňa veľkým oslobodením od mnohých vecí. Počas piesní bolo cítiť, ako sa Boh mocne dotýka a mení životy mnohým ľuďom. Verím, že každými chválami Otec pomaly premieňa naše mesto na svoj obraz.

Vnímam HC.Chvály ako oslavu, koncert z krajiny zázrakov. Stretávam tam najmä svoje priania a obavy.

Tieto Chvály boli niečo zázračné. Hneď ako sa začali, všade som cítila Božiu prítomnosť a keď som sa obzerala okolo seba, uvidela som ľudí rôznych vekových kategórií ako vzdávajú poctu nášmu Kráľovi. Modlili sa nie z donútenia alebo povinnosti, ale preto, že chceli. Vyčarilo mi to obrovský úsmev na tvári a verím, že Jeho sláva sa bude šíriť ďalej a ďalej.

Už teraz sa tešíme na ďalší spoločne strávený čas a na to, ako bude Boh v nás písať nové svedectvá a to už 25. apríla o 18:00 v Dome kultúry v Hlohovci.

Stránky