Spoločenstvo Bétel Hlohovec

Novinky

Dve percentá pre BÉTEL v roku 2020

Ak chcete podporiť službu občianskeho združenia BÉTEL, môžete tak aj v tomto roku spraviť prostredníctvom poukázania 2% z dane. Od roku 2017 sme zaregistrovaní v zozname prijímateľov, takže už nie je potrebné poukazovať 2% cez ZKSM.

Jednoducho si stiahnite a vytlačte predvyplnené tlačivá, doplňte vaše údaje a odovzdajte ich na daňovom úrade alebo svojmu zamestnávateľovi.

Informácie pre poukázanie 2% z dane

  • IČO: 50011081
  • Právna forma: Občianske združenie
  • Obchodný názov: BÉTEL
  • Sídlo: Koperníkova 2432/31, 920 01 Hlohovec

Nové číslo účtu

Od dnešného dňa (12.4.2017) má občianske združenie BÉTEL nové číslo účtu. Týmto chceme upozorniť všetkých našich podporovateľov a sponzorov, aby dary už posielali na nové číslo účtu:

Nové číslo účtu

Bankové spojenie: 2801203771/8330 (Fio banka)
IBAN: SK30 8330 0000 0028 0120 3771
BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX

Pôvodné číslo účtu ešte určitú dobu bude platiť naďalej, no prosíme všetkých, aby naň už neposielali žiadne dary.

Nová evanjelizácia - Piešťany

V piatok 24.3. sme boli pozvaní slúžiť birmovancom do Piešťan s našim tímom Novej Evanjelizácie, ktorej hlavná téma tento rok je Kristova škola.

Po príchode nás privítali animátori z Piešťan a pustili sme sa do príprav. Po vyriešení drobných technických problémov sme boli pripravení privítať 55 mladých ľudí. Program začal ako obvykle zoznámením sa a krátkym predstavením nášho spoločenstva. Na úvod nasledovala téma Denisa Mikloviča, v ktorej nás povzbudil do toho, aby sme svoj život odovzdali Ježišovi. Po téme nasledovalo svedectvo Terky Vladovičovej, ktorá hovorila o svojom obrátení a rozhodnutí sa pre Ježiša.

Do modlitby chvál nás uviedli Denis a Janka Ráciková, medzi chválami nám svoje svedectvo povedal Maroš Bílik, ktorý hovoril o tom, ako sa rozhodol pre Boha a ako ho Boh formoval. Na záver svojho svedectva nás povzbudil do modlitby. Chvály pokračovali a prišla výzva aby tí, ktorí chcú odovzdať svoj život Ježišovi vystúpili dopredu, kde sme sa za nich spolu s ich animátormi a pánom kaplánom modlili. Bolo skvelé vidieť ako postupne prichádzali títo mladí ľudia dopredu s túžbou odovzdať svoj život Ježišovi.

Po chválach Janko Libant ukázal video z Bétel tábora a predstavil birmovancom tohtoročný tábor a povzbudil ich, aby porozmýšľali, či aj oni nechcú počas prázdnin niečo také zažiť. Na záver sme vytvorili menšie skupinky, kde sa rozprávali nie len o tábore. Nakoniec vznikol jeden veľký kruh a bolo skvelé vidieť, ako sa títo mladí ľudia zdieľajú a rozprávajú sa s nami o viere.

V mene celého Evanjelizačného tímu môžem povedať, že to bol naozaj skvelý čas, ktorý priniesol požehnanie a my sme radi, že sme mohli prísť slúžiť na toto miesto.
Denis Miklovič.

Bétel tábor 2017

Ako každý rok, aj v roku 2017 už po piaty raz organizujeme Bétel tábor, ktorý je zameraný hlavne na formovanie mladých ľudí.

  • Čo: 8-dňový tábor - niečo ako duchovné cvičenia pre mladých, plné zaujímavého programu na obohatenie duchovného života. Bude tiež množstvo zábavy v podobe výletov, súťaží a hier.
  • Kedy: od 19. do 26. júla 2017
  • Kde: Rekreačné stredisko Javorinka pri Starej Turej v malebnom prostredí rekreačnej oblasti Dubník.
  • Koľko: Cena pre jednu osobu je 150€.

Všetky ďalšie podrobnosti, informácie, ale aj fotky nájdeš na našej táborovej stránke.

Zaujal ťa Bétel tábor? Prihlás sa už dnes!

Stále sme ťa nepresvedčili?

Prečítaj si svedectvá ľudí z tábora - Barbora, Katka, Jozef.
Alebo si pozri tieto videá z minulého ročníka - krátke promo a dlhšie dokumentárne video!

Oslavujeme 10 rokov

Ahojte priatelia,

tento rok je pre nás veľmi výnimočný! Spoločne oslavujeme 10 rokov od založenia nášho spoločenstva a chceme, aby tento rok bol pre nás všetkých obrovským prielomom. Pripravujeme pre Vás prvú open-air konferenciu v našom meste. Do Hlohovca zavítajú skvelí rečníci a hudobníci, pripravený bude kvalitný program, množstvo zábavy a nových priateľstiev, talk show, detské predstavenie a nebude chýbať večerná chválová svätá omša pod holým nebom. 

Všetky ďalšie informácie si určite nenechajte ujsť – o všetkom vás budeme pravidelne informovať.

Tento mesiac sme pre Vás pripravili aj komplexný prehľad celej našej služby, čomu sa každý deň venujeme, čo je našou víziou a za čo sa pravidelne modlíme. Určite si prečítajte preto tento bulletin, v ktorom nájdete aj možnosť, ako prispieť prostredníctvom 2% alebo ľuboľným príspevkom pre naše občianske združenie BÉTEL.

Zostaňte s nami v modlitbe.
Ďakujeme.

Nová evanjelizácia

V našom spoločenstve sme tento týždeň rozbehli novú službu do ktorej nás Otec volal už dlhší čas.

Táto služba, ktorá nesie názov Nová evanjelizácia, je o tom, že chceme chodiť po okolitých farnostiach a svedčiť mladým ľuďom a birmovancom o tom, ako Boh reálne koná v našich životoch.

Našou prvou zastávkou bola susediaca farnosť Leopoldov, kde sme sa stretli s miestnymi mladými, ktorí sa pripravujú na sviatosť birmovania.

Začali sme predstavením našej služby, ktorú v Bételi robíme, a čomu sa venujeme. Potom prišli na rad svedectvá mladých ľudí z nášho spoločenstva, v ktorých sme sa zamerali hlavne na poukázanie, že Boh nie je len niekto abstraktný, ale naopak, že on je naozaj reálny a priamo zasahuje do konkrétnych oblastí našich životov. Na záver tohto evanjelizačného stretnutia prišla na rad modlitba chvál, počas ktorej sme sa za týchto mladých ľudí prihovárali a žehnali im, aby aj v nich Otec začal písať nové svedectvá.


Ak máte záujem o evanjelizáciu vo vašej farnosti, napíšte nám na spolocenstvo@betel.sk alebo zavolajte na 0944 348 459 (Denis Miklovič).

Otvorené stretko

Ahojte :)

Veľmi radi ťa uvidíme na našom prvom poprázdninovom otvorenom stretku. Budeme veľmi radi, keď príjmeš pozvanie. Budeme hovoriť o vízii spoločenstva a pozrieme sa na to, čo Boh robí v našej rodine za 9 rokov spoločenstva a jeho služby.

Tešíme sa na teba!

HC.Chvály 35

Ahojte priatelia!

S veľkou vďačnosťou a radosťou začíname už šiesty ročník HC.Chvál. Po niekoľkých mesiacoch znovu budeme každý mesiac prehlasovať meno Ježiš, modliť sa za uzdravenie, prinášať svetlo do každej rodiny a niesť prebudenie. 

Tento rok nás však čaká zmena - HC.Chvály budú prebiehať v podobe chválovej svätej omše v priestoroch františkánskeho kostola v Hlohovci. Omša začne o 18:30 a po jej skončení budeme pokračovať v modlitbe chvál. Na záver bude tiež prichystané občerstvenie v sále kláštora.

Pridajte sa aj na udalosti na Facebooku. Tešíme sa na vás!

Nové CD kapely Bétel - Zober ma

Objednať CD →

Nechceli sme nahrať CD. Chceli sme nahrať chvály.

Boh nám dal túžbu, aby sme priniesli uctievanie do každej domácnosti, práce či dopravného prostriedku. Dal nám sen o prebudení nášho mesta, nášho Slovenska. Preto je toto CD iné. Je to nahrávka, v ktorej uctievame nášho Otecka, modlíme sa za jednotu a uzdravenie.

Okrem hudobného CD si môžete objednať aj DVD so záznamom z live nahrávania tohto chválového CD. Všetky objednávky budú odosielané na dobierku. V cene objednávky je zahrnutá cena poštovného – 2 eurá.

Súčasťou každého zakúpeného hudobného CD je tiež možnosť stiahnuť si celý album vo formáte MP3 určenom pre počúvanie na vašich mobilných zariadeniach.

Kapela Bétel na festivale Lumen 2015

S veľkou radosťou vám oznamujeme, že naša kapela Bétel tento rok vystúpi na festivale Lumen 2015 v Trnave. V treťom pokračovaní súťaže Festival Lumen Challenge sa vďaka veľkej podpore fanúšikov podarilo našej kapele prebojovať v konkurencii trinástich kapiel do užšieho výberu, z ktorého následne organizátori vybrali troch víťazov, medzi nimi aj nás.

Našu kapelu uvidíte na festivale Lumen v piatok, 5. júna 2015 v Trnave, počas sprievodného programu na Trojičnom námestí. O ďalších podrobnostiach vás samozrejme budeme informovať.

Zároveň by sme sa chceli v mene celej kapely srdečne poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí za našu kapelu v súťaži zahlasovali a vyniesli nás tak v hlasovaní na prvé miesto.

Stránky