Spoločenstvo Bétel Hlohovec

Naša služba - HC.Chvály

Už siedmy rok organizuje naše spoločenstvo v Hlohovci evanjelizačné koncerty pod názvom HC.Chvály.HC.Chvály HC.Chvály sú stretnutím všetkých ľudí, ktorí majú záujem chváliť nášho Pána priamo v centre mesta. Chvály sa počas prvých troch rokoch konali v priestoroch farského pastoračného centra, no keďže záujem ľudí o oslavu Kráľa neustále rástol, so začiatkom štvrtého ročníka HC.Chvál sa nám podarilo presunúť sa priamo do Domu kultúry priamo v centre Hlohovca. Po zatvorení Domu kultúry sme sa od šiesteho ročníka presunuli do priestorov Františkánskeho kláštora, kde je súčasťou HC.Chvál aj večerná svätá omša. Chvály sa konajú každý mesiac väčšinou tretiu sobotu v mesiaci. Pokiaľ to počasie umožňuje, konajú sa v lete HC.Chvály pod holým nebom vo Františkánskom parku.

HC.Chvály, ktoré v roku 2010 pôvodne začali ako evanjelizačný koncert pre birmovancov farnosti v súčasnosti navštevuje každý mesiac približne 250-300 ľudí všetkých vekových kategórií, od tých najmenších, pre ktorých je k dispozícii detský kútik, cez mladých ľudí až po tých najstarších. Každý mesiac sa františkánsky kláŠtor napĺňa nebeskou atmosférou, slobodou, spevom a modlitbou ľudí túžiacich oslavovať svojho Kráľa.

HC.Chvály - Braňo LetkoHC.Chvály - Evka HreškováHC.Chvály zvyčajne hudobne vedie naša kapela Bétel, no pozvanie viesť toto stretnutie už v minulosti prijali aj Lámačské chvály alebo kapela Espé. Okrem hudby sú súčasťou HC.Chvál aj svedectvá mladých ľudí z nášho spoločenstva, scénky alebo krátke divadielka a samozrejme tiež slovo a prednášky pozvaných hostí, medzi ktorými zatiaľ boli napríklad Braňo Letko (Lámačské chvály), Július Slovák (Godzone), Ján Buc (TV LUX) či poslanec NR SR Richard Vašečka.

Každý mesiac sa snažíme HC.Chvály spraviť niečim výnimočné, či už prednáškou zaujímavého hosťa, pútavou scénkou alebo novou piesňou z tvorby našej kapely. Čo sa však nikdy nemení je nezabudnuteľná atmosféra a srdcia plné chvály a uctievania nášho Pána. Tak neváhaj a príď na najbližšie HC.Chvály aj ty! Tešíme sa na teba.

Bez vás to nejde

Aby sme mohli naďalej slúžiť, potrebujeme vašu pomoc. Podporte nás →