Spoločenstvo Bétel Hlohovec

Damián

„Nenechajte si ujsť ani jednu príležitosť spoznávať Otcovo srdce.“

Ahoj. Volám sa Damián, mám 18 rokov a chcel by som ti povedať môj príbeh – čím žijem a čo by som ti chcel odovzdať, aby si nespravil rovnaké chyby ako ja.

Obrátený som už niekoľko rokov, no napriek tomu stále vnímam, že ešte vôbec nemám s Bohom dosť odžité, že On má toho pre mňa pripraveného oveľa viac. Dal mi už veľa možností ako ho viac spoznávať a tráviť viac času v Jeho prítomnosti, no ja som ich nie vždy využil naplno. Veľakráť som sa hanbil alebo rozmýšľal nad tým, čo si o mne myslia druhí ľudia a preto ma to neposunulo vpred.

No ešte viac ľutujem, že som sa neobrátil skôr a že som skôr nespoznal aj spoločenstvo Bétel, pretože všetky tie akcie, ktoré som nezažil, si teraz môžem už len pozrieť na fotkách a ľutovať, že som na nich nebol. Často však spomínam na tie akcie, ktorých som sa zúčastnil, či to boli tábory, víkendovky, alebo HC.Chvály. Keď si pozerám videá, alebo na to príde téma, často spomínam na to, ako v nás Boh konal, a snažím sa túto skúsenosť odovzdávať ľuďom okolo, tak ako ju iní odovzdali mne.

Nikdy som neveril, že by som aj ja mohol niečo takéto robiť, pretože som nikdy nevedel vystúpiť z davu, aby sa na mňa všetci pozerali a ešte aby si o mne čosi mysleli...

V Bételi som už niekoľko rokov, a za ten čas som sa už podieľal na viacerých aktivitách spoločenstva. Zažil som tu aj veľa zlomových momentov pre môj život: spoznal som moju prvú lásku, zažil Boží dotyk, ktorý ma priviedol až sem a ktorý ma stále vedie a posúva do nových výziev, spoznal som ľudí, ktorí boli a sú kľúčoví pre môj život.

Pevne verím, že toho spolu zažijeme ešte oveľa viac a že to budú možnosti aj pre vás. Týmto by som vás chcel vyzvať, aby ste nepremrhali ani jednu príležitosť, do ktorej vás Boh pozýva. Či už byť súčasťou, alebo aj pridať ruku k dielu. Nehanbite sa a poďte do toho spolu s ním. Nenechajte si ujsť ani jednu príležitosť spoznávať Otcovo srdce, lebo potom vám tie chvíle môžu chýbať ☺. On je verný Boh, stačí mu dať svoje Áno!

Zaujalo ťa toto svedectvo? Prečítaj si aj ďaľšie! →