Spoločenstvo Bétel Hlohovec

Daniel

„With God all things are possible“

Čaute! Volám sa Daniel, mám 19 rokov a chcem sa podeliť o svoj príbeh, ako som sa dostal k Bohu.

Ako mnoho ľudí, aj ja som sa narodil do kresťanskej rodiny, no moji rodičia iba veľmi málo chodili do kostola. Ja, ako decko, som tam zvykol chodievať. Vždy ma k Bohu bližšie dostávala babka z otcovej strany. Keď sme k nim išli na návštevu, tak sme sa išli do izby modliť. Avšak zomrela presne na Vianoce v roku 2004 na rakovinu a odvtedy u mňa išla viera dolu vodou tak, ako aj celý môj život. Celé sa to len zhoršovalo. Prišiel som o väčšinu svojich priatelov, pretože sa ukázali ako falošní. Otcova strana rodiny sa rozpadávala a neskôr sa to začalo prejavovať aj na matkynej strane, naviac boli problémy aj doma. Stále ma to ničilo a úplne som sa uzavrel. Trvalo to celé roky. Hovoril som si: „Veď ja nikoho nepotrebujem, vystačím si aj sám“. Presne toto som si hovorieval aj keď som prišiel na strednú školu a situácia bola stále neúnosná. Samozrejme sa za tým skrývalo aj mnoho iných problémov. Zvykol som sa túlať po okolí ako nejaký chudák. V hlave sa mi rodili myšlienky typu „uteč pred minulosťou“, to však nebolo riešením. Došlo mi, že sa s tým musím popasovať a tak sa aj stalo. Postupne som si našiel nových priateľov, so spolužiakmi som si vychádzal a celý život začal vyzerať lepšie. Ale plno tých zlých vecí, čo som zažil, ma pripravilo na budúcnosť, pretože čo človeka nezabije, to ho posilní a tiež poučí. Vtedy som sa skamarátil aj s Michalom a časom sme sa stali dobrými priateľmi.

Aký bol môj návrat k Bohu? Povedal by som, že sa to začalo v lete 2013, keď som mesiac býval v Spojených štátoch. Bol som za všetko poďakovať Bohu v katedrále sv. Patrika v New Yorku. Niekedy na jeseň ma Michal zavolal na chvály v Šúrovciach, čo boli v podstate moje prvé chvály. Potom som navštívil Godzone v Trnave. Vtedy som zase prvýkrát videl, ako niekto odpadol v Duchu Svätom. Bol som úplne prekvapený, že čo to má znamenať. Michal mi to neskôr všetko vysvetlil, tak ako aj veľa iných vecí. Začal som vidieť neustále pôsobenie Boha nielen v mojom živote, ale aj na celom svete. Začal som navštevovať chvály Bételu v Hlohovci a bol som ohromený tou atmosférou, ako to všetci prežívali, všetci boli ako jedna rodina chváliaca Boha. Na Silvestra 2013 som zavolal Michala na oslavu na fare a odvtedy chodí aj on na chvály Bételu v HC. Od februára sme začali navštevovať aj Bétel Academy. Ešte v novembri 2013 som sa modlieval Novény. To bolo prvý raz, keď som zažil ten neopísateľný pocit, ako keby sa mi Boh prihováral. Potom na jedných chválach už v roku 2014 som zažil ten Boží dotyk a znova ten pocit. Síce som neodpadol ako iní ľudia, ale aj tak som cítil, že som čoraz bližšie k Bohu. 

Preto vám hovorím, nebojte sa vykročiť na cestu k Bohu, on vie čo je správne, vždy vás ochráni a keď spadnete, zodvihne vás. Uvidíme, čo má pre nás v živote prichystané. Ako hovorí jeden z mojich amerických priateľov: „With God all things are possible.“

Zaujalo ťa toto svedectvo? Prečítaj si aj ďaľšie! →