Spoločenstvo Bétel Hlohovec

Jozef

„On je Kráľom, pod ktorého vlajkou chcem stáť.“

Ahojte, volám sa Jozef a slúžim v spoločenstve Bétel, ktoré okrem iného každoročne organizuje letný tábor. Tento tábor bol aj minulý rok v auguste a musím vám povedať, že s Otcom chodím už dlhé roky a viem, že na jeho prítomnosti je stále čo poznávať. Viem, že jeho srdce je otvorené a milujúce a má mnoho iných úžasných vlastností, ale ešte nikdy som sa nerozhodol tak, že by som bol presýtený a povedal by som si že stačí a natvrdo by som prestal so službou a s komunikáciou s ním - je to práve naopak. On je Kráľom, bez ktorého nechcem byť a chcem stáť pod jeho vlajkou, pretože bez neho by môj život stratil na zmysle a hodnote. Všetko spojené s ním má pridanú hodnotu jeho lásky a kvality a to aj tábor, ktorý so spoločenstvom organizujeme.

Isto je mnoho táborov, aj nekresťanských, na ktorých je veľa zábavy a zážitkov. Ale my si uvedomujeme jednu pravdu a tou je to, že čas, ktorý môžeme prežiť s ním aj na tábore je viac ako dôležitý - on je tou správnou náplňou leta, on je tým, čo dáva zmysel a hodnotu tomu, čo žijeme. Každý tábor na ktorom som bol, bol kresťanský a vždy som sa z neho vrátil o niečo iný a bol to aj čas nových priateľstiev, z ktorých sú mnohé funkčné až do teraz.

Toto ti chcem ponúknuť. Je to o kvalitnom hodnotom čase - o siedmich dňoch v skvelej partii v ktorej spoznáš nových kamarátov a tiež o skvelých zážitkoch. Bétel tábor generácie Gedeon a Ester je niečím novým, cez čo bude Otec dávať viac, ako dáva tento svet. Môj život mení Boh neustále, viera je vecou procesu a Duch Svätý je hnaciou silou, ktorá má posúva vpred, aby som mohol robiť stále viac a viac žil kvalitný život v jeho prítomnosti. Je to o efektívnosti - opýtaj sa sám seba: Čo budem robiť v lete a čo si poviem po lete čo som robil, čo som zažil? Bolo to o diskotékach alkohole, dovolenkách, čase za Facebookom? Chcem ti ponúknuť čosi lepšie, zábavnejšie a akčnejšie. Už neváhaj a staň sa svojím prihlásením na tábor súčasťou generácie Gedeon a Ester, ktorá prináša prebudenie.

Zaujalo ťa toto svedectvo? Prečítaj si aj ďaľšie! →