Spoločenstvo Bétel Hlohovec

Lubo

„Môj život viac nebol len o mne ale je o ľuďoch naokolo.“

Ahoj. Na internete, v knižkách či novinách si už prečítal množstvo životných príbehov, ktoré ťa motivovali, zmenili tvoje zmýšľanie či postoj k rodine. Niektoré z nich boli možno vymyslené, iné trochu prifarbené, ale ja ti chcem povedať to, čo som zažil pred šiestimi rokmi.

Volám sa Ľubo. Do svojich trinástich rokov som bol úplne vzorný študent, pekne oblečený s dobrými známkami, pred rodičmi najslušnejšie dieťa, aké si mohli predstaviť, s každým som si skvelo vychádzal... jednoducho ideál. Ale popri tom som sa s rodičmi vôbec nebavil, nemal som rád tie typické otázky ohľadom školy, domácich úloh, povinností a všeličoho možného. So spolužiakmi som chcel, aby všetko bolo ok, veď čo keby som náhodou potreboval ich pomoc?!

Takto to fungovalo až do kým som si neuvedomil vo štvrtom ročníku na osemročnom gymnáziu, že predsa ľudia ma majú radi, rodičia by dali čokoľvek za to, aby som bol v živote skutočne šťastným. Zrazu nastalo obdobie, kedy sa celý môj život prestal točiť len okolo mojich potrieb, využívania druhých ale objavil som v sebe niečo, čo som mohol darovať aj druhým a potešiť ich. Rodičia mi vždy chceli len to najlepšie a hneď som chcel im už len malou službou poďakovať za ich lásku, mal som túžbu potešiť ľudí okolo mňa hocičím, len aby sa usmiali, pomôcť tým, ktorí potrebovali čokoľvek. Jednoducho, môj život nebol len o mne ale je o všetkých okolo mňa, a preto chcem pomáhať a slúžiť ostatným tak, aby som čo najviac využíval všetok čas a dary, ktoré som dostal.

Zaujalo ťa toto svedectvo? Prečítaj si aj ďaľšie! →