Spoločenstvo Bétel Hlohovec

Mirko

Volám sa Miro, mám 21 rokov a som z Hlohovca. Od malička som bol vychovávaný v kresťanskom duchu a nie len v tom tradičnom, ale naša rodina sa snažila aktívne žiť s Bohom. Keď som mal 14 rokov, spolužiak ma zavolal na stretko na fare. Hneď sa mi tam zapáčilo. Prvýkrát som spoznal Boha osobne, pocítitl som jeho dotyk. Vedel som, že toto je správne a dobré. Postupom času som aj ja viedol vlastnú skupinku. Myslel som si, že krajšie to už byť nemôže, ešte k tomu som poznal aj jedno krásne dievča.

Ako sme sa tak stretávali, začínal som zabúdať na Boha a venovať sa viac jej. Prestal som sa zaujímať o Božiu lásku a venoval som sa tej svetskej. “Láska”, kde ide iba o rozkoš, chvílkový pocit šťastia… Netrvalo dlho a na Boha som úplne zabudol, a aj s priateľkou som sa rozišiel. Ostal som sám, plný smútku, nepokoja a hriechu. Nevedel som, čo má zmysel, a ako som nad tým rozmýšľal, tak mi svitlo, že niekedy som to vedel! Že som bol naozaj šťastný, a tak som opäť hľadal cestu k Bohu. Lenže tá cesta nebola ľahká, bola plná hriechu, ktorý ma vždy sťahoval ďaleko od Boha. Snažil som sa bojovať, no nešlo to, až pokým som nepochopil, že sám to nezvládnem, že jedine Boh môže zmeniť môj problém na víťazstvo.

Začal som chodiť každý deň na sväté omše, pretože jedine živý Kristus ma mohol uzdraviť od hriechu. Jedine On mi mohol dať silu. Zrazu bolo všetko ako predtým, bol som šťastný, vedel som, že Boh je moja Láska. Pravá laska, ktorá dáva pokoj, štastie i istotu.

Zaujalo ťa toto svedectvo? Prečítaj si aj ďaľšie! →