Spoločenstvo Bétel Hlohovec

Natália

„Pochopila som, že Boh je mi bližší než ktokoľvek iný.“

Čaute, volám sa Natália, mám 16 rokov a rada by som vám povedala ako som osobne spoznala Boha. Bolo to pred tromi rokmi, keď ma kamarátka zavolala na HC.Chvály, ktoré si pamätám dodnes. Bol tam úžasný speaker, ktorý hovoril o tom, ako tu na každého z nás čaká jeho vlastný príbeh, ako nám ho Boh vysníval a je len na nás povedať mu svoje áno. Odkedy som to spravila, môj život sa zmenil a úprimne môžem povedať, že nič z toho neľutujem. Pochopila som, že Boh nie je len starý dedko na obláčiku, ale je mi bližší než ktokoľvek iný.

Na chvály som chodievala pravidelne, čo ma priviedlo až do nášho spoločenstva. Potom prišla birmovka, na ktorú som sa už dopredu tešila. Zo stretiek a prednášok som načerpala veľmi veľa. Okrem toho, že som spoznala kopu nových ľudí, postupne som nachádzala hodnoty, podľa ktorých sa snažím žiť. Ukázalo mi to nový spôsob vnímania vecí, zmýšľania či riešenia problémov. Keď vidím okolo seba kamarátov, ktorí ma podporujú, pomáhajú mi a nesúdia ma, učí ma to byť lepším človekom.

Preto som sa aj ja rozhodla, že chcem pomáhať ľuďom, chcem im hovoriť o tom, čo pre mňa Boh robí každý deň a ukázať im, že žiť sa dá aj inak, ako sa od nich dnes očakáva. Chcem, aby aj oni mali možnosť zažiť to, čo som zažila ja. Tak som sa rozhodla byť animátorkou. Nie je to pre mňa len o stretku raz týždenne. Je to niečo, čo ma napĺňa. Popritom, že sa môžem s mladými ľuďmi pravidelne stretávať, spoznať ich a približovať im, čo naša viera znamená, pripomínam to aj sama sebe.

Neskutočne ma to baví a som vďačná, že môžem byť súčasťou aj víkendoviek, táborov či iných akcií, ktoré organizujeme. Ak som aj niekedy mala pochybnosti, spätné väzby od ľudí, ktorých sa tam Boh dotkol, zmenilo im to pohľad na svet, na život a v neposlednom rade na seba, ma utvrdzujú v tom, že to naozaj má zmysel.
Ak chceš aj ty spoznať Boha osobne, ako svojho Otca či kamaráta, poď do toho! Nemáš čo stratiť.

Zaujalo ťa toto svedectvo? Prečítaj si aj ďaľšie! →