Spoločenstvo Bétel Hlohovec

Petra

„Už som sa nebála. Odovzdala som svoj život Ježišovi.“

Volám sa Petra a mám 17 rokov. Toto je svedectvo môjho obrátenia sa k Bohu. Doma som nepociťovala žiadnu lásku od rodičov, ani k mojej sestre. Cítila som sa sama a taká nepotrebná pre tento život. Keď prišiel rok puberty – 14 rokov – skúsila som cigarety aj alkohol, ale ďalej som v tom nepokračovala.

Neskôr som začala chodiť do jedného kresťanského Metro klubu. Tam som začala počúvať o Bohu, ale ešte mi to nič nedávalo. Potom prišiel jeden kresťanský víkend, kde boli chvály, modlitby a slovo. Síce som Boha chválila, ale nebolo to celkom úprimné. Cez leto minulého roka prišiel jeden kresťanský tábor Levitov. Keďže som tam bola prvýkrát, som sa trochu bála, lebo som tam skoro nikoho nepoznala. Cez chvály som plakávala, bola som smutná. Po chvíli sa za mňa modlila jedna vedúca. Povedala som jej, čo ma tak ťaží na srdci a začala sa za mňa modliť. Vtedy to všetko padlo zo mňa a Boh sa ma dotkol. Konečne sa mi vyčaril úsmev na tvári. Už som sa tak nebála. Začala som sa smiať aj hovoriť. Odovzdala som svoj život Pánovi Ježišovi. Keď prišiel koniec tábora, bolo to smutné, že sa končí. Doma som sa naučila modliť nahlas. Vtedy som sa cítila konečne šťastná. Boh ma mení a ochraňuje ma.

Som veriaca už asi dva roky a stále rastiem vo viere. Rozhodla som sa aj spraviť si birmovku. Začala som chodiť aj na HC.Chvály, kde som dostala dar jazykov. Veľmi som si to želala a Boh uzdravil aj môj vzťah so sestrou. Predtým sme si dosť nadávali, bili sa, ale teraz je to iné. Spolu sa smejeme, objímame ale aj rozprávame a povzbudzujeme. Boh je pre mňa všetkým. Vďaka nemu mám okolo seba úžasných kamarátov. S Bohom nič nie je nemožné.

 

Zaujalo ťa toto svedectvo? Prečítaj si aj ďaľšie! →