Spoločenstvo Bétel Hlohovec

Terézia Vladovičová - prorocké maľovanie

Pre tieto nedeľné chvály (21.10.2013) som dostala novú službu. Prorocké maľovanie. Nikdy predtým som to ešte nevidela, ale keď som si na internete pozrela ako to funguje v iných krajinách, zapáčilo sa mi to. Na Slovensku toho zatiaľ veľa nie je, aspoň pokiaľ je mi známe, a preto to bola pre mňa výzva. No priznám sa, že som mala aj strach. Či mi Boh dá v myšlienkach nejaký obraz, či to posolstvo niekomu niečo povie...

Strach pominul, keď som sa na začiatku chvál začala za túto službu modliť. Modlila som sa, aby ma neovplyvňovala tréma, strach, či iné okolnosti, ale aby som dokázala počúvať, čo mi Boh hovorí... A zrazu to išlo ľahko. Použila som techniku môjmu srdcu blízku: tuš a suchý pastel. Snažila som sa vyjadriť prenikanie Ducha Svätého do nášho každodenného života. A tak som nakreslila akoby ohnivé jazyky, symbol Ducha Svätého, a okolo nich len tiene čiernej... Mali znázorňovať náš život aj s našimi starosťami, trápeniami, problémami... so všetkým temným v ňom. A nakoniec som vyfarbila dva jazyky červeným pastelom tak, aby zasahovali do čiernoty. Chcela som, aby tieto dva plamienky ľuďom ukázali, že Duch Svätý je tu s nami stále, nie len v našich dobrých chvíľach, ale pomáha nám aj v našich ťažkostiach, že preniká do našich životov, stačí len, že mu otvoríme svoje srdcia.

Obraz sa mi podarilo dokončiť a ohlasy naň boli pozitívne. Dúfam, že mi v tejto službe bude Duch Svätý pomáhať vždy minimálne tak, ako tentokrát.

Zaujalo ťa toto svedectvo? Prečítaj si aj ďaľšie! →