Spoločenstvo Bétel Hlohovec

Bétel víkend – report

Počas minulého víkendu prebehla mnohými dlho očakávaná udalosť – Bétel víkendovka – víkend nabitý chválami, prednáškami a dobrou atmosférou. Každoročná víkendovka sa tentoraz trochu netradične konala priamo v Hlohovci a zúčastnili sa jej členovia spoločenstva ako aj ľudia z Bétel Academy, ktorí mali na konci možnosť vstúpiť do spoločenstva. Tento rok tak urobilo až 16 mladých, ktorých týmto ešte raz vítame v Bételi ☺.

Michal: „Nebeská atmosféra pod vedením Ducha Svätého.“

Minulý víkend som sa zúčastnil na dlho očakávanej akcii: Bétel víkende. Osobne som sa veľmi na túto víkendovku tešil; mala to byť akoby čerešnička na torte po maturitnom ročníku v čase, kedy mám po prijímačkách a maturite a naplno sa môžem venovať duchovnému životu. Tento víkend predstavoval zavŕšenie celoročných stretiek Bétel Academy. Vyvrcholením tohto požehnaného času bola aj možnosť vstupu do spoločenstva Bétel.

Kreatívna výzdoba, premyslený program a pútavé prednášky krásne vypĺňali čas medzi chválami. Toto všetko pod vedením Ducha Svätého vytváralo nebeskú atmosféru. Ale myslím, že v tomto prípade slová nestačia a dalo by sa povedať, že lepšie raz zažiť, ako stokrát počuť.

Rozhodne ma čas strávený na tejto víkendovke posunul ďalej na mojej duchovnej ceste a som veľmi rád, že sa budem môcť i naďalej stretávať s ľuďmi, ktorí sú naplnení Duchom Svätým a jeho ovocím, sú plní snov a očakávaní, ale čo je pre mňa osobne dôležitejšie – sú mi ako rodina. Vďaka Bože a vďaka Bétel za super čas a ďalšiu zmenu v živote.