Spoločenstvo Bétel Hlohovec

HC.Chvály 01 - Background

Po štvormesečnej letnej prestávke 25. októbra opäť odštartoval už štvrtý ročník HC.Chvál a s ním aj niekoľko noviniek, ktoré určite stoja za pripomenutie.

Prvé chvály sme zorganizovali ešte v máji 2010 v kostolíku Ducha Svätého a zúčastnilo sa na nich približne 20 mladých ľudí. V októbri toho istého roku sme sa rozhodli, že budeme na toto podujatie využívať mariánsku sálu v priestoroch farského úradu. Na posledných chválach pred letnou pauzou v máji 2014 nám už ale táto sála z kapacitných dôvodov nestačila, a preto sme sa začali modliť a hľadať nové priestory v našom meste. Je to jeden obrovský sen, o ktorom sme pred 4 rokmi ani neverili, že by mohol byť reálny. Podarilo sa nám zarezervovať termíny priamo v centre mesta – v Kultúrnom dome. Je pre nás veľkou milosťou, že môžeme ohlasovať evanjelium práve na tomto mieste.

S prípravami na tieto každomesačné stretnutia sme začali hneď na začiatku školského roka. Do nášho obchodu pribudlo viacero nových kresťanských tričiek, hand-made výrobkov, kancelárskych a školských potrieb ale aj nové CD od našej kapely Bétel, ktoré sme nahrávali v auguste v Empírovom divadle. Svoju účasť na prvých chválach potvrdila aj známa moderátorka TV LUX Evka Hrešková, ktorá nám opäť rozprávala svoje svedectvo o Otcovej láske a odpustení. Asi najväčšiu radosť nám spravilo to, keď sme videli, ako sa kultúrny dom od pol šiestej začal napĺňať ľudmi takmer každého veku. Veľmi príjmne nás prekvapila účasť aj staršej generácie z Hlohovca a mnohých iných okolitých dedín, ktorí sa prišli modliť spolu s mladými teenagermi a mohli sme tak vytvoriť jedno veľké spoločenstvo. Bolo úžasné vidieť viac ako 250 ľudí, ktorí prišli uctievať Otca a modliť sa za tento región.

Veľmi sa tešíme na ďalšie stretnutie 15. novembra o 18:00 opäť v Kultúrnom dome. Preto pozývame každého jedného z vás a zároveň prosíme o propagáciu tohto podujatia, aby meno Ježiš mohlo znieť v našom meste.

Ľubomír Petrek,
vedúci spoločenstva Bétel.